درباره مرکز کاریابی سجاد

رشته‌های دانشگاهی نظیر علوم مهندسی، علوم پزشکی، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم پایه و…. برای افراد علاقه‌مند فرصت‌های مناسبی را برای توسعه شغلی و حرفه‌ای فراهم می‌کنند. مرکز کاریابی تخصصی سجاد با ارائه خدمات کاریابی و اشتغال به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برای افزایش مهارت و یافتن شغل مناسب کمک می‌کند. این مرکز با درک عمیق از مشکلات کارجوها و کارفرماها و ارائه خدمات کاریابی و اشتغال به دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و کارفرمایان تمهیداتی را برای رفع مشکلات ارائه می‌دهد.

نسل Z:

از جمله مسائل مهم در حوزه‌ی اشتغال ورود نسل Z به بازار کار است. نسل Z به افرادی اشاره دارد که در دهه 1995 تا 2010 به دنیا آمده‌اند. این نسل با تکنولوژی و دسترسی آسان به اطلاعات بزرگ شده‌اند و اغلب به عنوان “جوانان دیجیتال” شناخته می‌شوند و به دنبال کارهایی هستند که به آن‌ها ارزش اضافه کند و مهارت‌های آن‌ها را به‌کار بگیرد. بنابراین، برای این نسل مهم است که به یک شغل مناسب و جذاب دست یابند. آن‌ها عموماً به شغل‌هایی علاقه دارند که امکانات و فرصت‌های رشد و پیشرفت را در اختیارشان قرار دهد. بنابراین، اگر یک شرکت نتواند به این نیازها پاسخ دهد، احتمالاً نسل Z به سرعت به جستجوی یک فرصت شغلی بهتر می‌پردازد. همچنین این نسل می‌تواند برای کارفرمایان چالش‌هایی را در مدیریت آن‌ها ایجاد کند. آن‌ها به محیط‌های کاری متنوع و پویا علاقه دارند و از امکانات تکنولوژیکی پیشرفته استفاده می‌کنند و اغلب علاقه‌مند به تعاملات فعال و همکاری با تیم‌ها هستند و انتظار دارند توجه و تشویق مناسبی در محیط کار داشته باشند و به طور عمومی به کاری علاقه‌مند هستند که ارزش‌های شخصی و اخلاقی خود را با کارفرمایان هماهنگ سازد و انتظار برابری با کارفرمایان خود و مشارکت فعال در تصمیم‌گیری‌ها و رسیدگی به مسائل مربوط به کار را دارند که این ممکن است نیاز به تغییر در ساختار سازمانی و فرهنگ کاری داشته باشد. به طور کلی ارتباط نسل Z با بازار کار بهبود نیاز دارد و کارفرمایان باید توجه و تلاش بیشتری را برای جذب، استخدام و حفظ این نسل در محیط کار داشته باشند.

مشکلات کارجو و کارفرما:

یکی از مشکلات اصلی کارجویان، دسترسی به فرصت‌های شغلی مناسب است. بسیاری از کارجویان به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب هستند، اما نمی‌توانند به راحتی به اطلاعات و اطلاعیه‌های استخدامی دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این، نیاز به توانایی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز در بازار کار وجود دارد که برخی کارجویان ممکن است به آن‌ها دسترسی نداشته باشند.

همچنین از مشکلات اصلی کارفرمایان نیز، پیدا کردن نیروی کار ماهر و مناسب برای شغل خود است. در زمانی که یک شغل آگهی می‌شود، ممکن است کارفرما دچار مشکلاتی مانند عدم دریافت رزومه‌های مناسب یا عدم شناسایی نیروهای مناسب باشد. علاوه بر این، برخی کارفرمایان نیاز به کمک در برگزاری جلسات مصاحبه شغلی و انتخاب نیروی کار دارند.

خدمات مرکز کاریابی سجاد:

مرکز کاریابی سجاد با ارائه خدمات متنوع سعی دارد تا این مشکلات را برطرف کند. از جمله خدماتی که کارجویان و کارفرمایان گرامی می‌توانند از مرکز دریافت کنند، درج اطلاعیه فرصت‌های استخدامی، شناسایی و معرفی نیروی کار مناسب، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی و سمینارهای مهارت شغلی، برنامه‌ریزی و برگزاری آزمون‌های استخدامی، ارائه مشاوره استخدامی و برگزاری نمایشگاه کار است. به علاوه، مرکز کاریابی سجاد می‌تواند به متقاضیان در برنامه‌ریزی و بسترسازی برای اجرای برنامه‌های آموزش عملی و تجربه‌محور کمک کند. این برنامه‌ها به کارجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های عملی مورد نیاز برای شغل خود را تقویت کنند و تجربه عملی مفیدی را در حوزه کاری خود کسب کنند.

همچنین، مرکز کاریابی سجاد از طریق همکاری با مراکز آموزشی دیگر، دوره‌های آموزشی فردی و گروهی را برگزار می‌کند. این دوره‌ها می‌توانند شامل آموزش مهارت‌های تخصصی، توسعه فردی و حرفه‌ای، مهارت‌های ارتباطی و مهارت‌های مدیریتی باشند.

مدیریت این مرکز تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات مشاوره استخدامی، به کارجویان کمک کند تا بتوانند بهترین مسیر شغلی را پیش‌بینی و انتخاب کنند. این مشاوره‌ها شامل مشاوره درباره انتخاب رشته تحصیلی، ترسیم مسیر حرفه‌ای، توانمندسازی شغلی و توانمندسازی در حوزه کاری مشخص می‌شود.

به عنوان کارجو، شما می‌توانید از خدمات مرکز برای پیدا کردن شغل متناسب با تخصص‌های خود استفاده کنید. پایگاه داده‌های گسترده مرکز، به شما این امکان را می‌دهد تا به طور سریع و آسان با مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود آشنا شوید. علاوه بر این، از طریق مشاوره‌های شغلی و آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای بازار کار، شما را برای روند استخدام و جذب نیرو آماده می‌کند.

از سوی دیگر، به عنوان کارفرما، شما می‌توانید از خدمات مرکز برای جذب نیروی متخصص و متعهد در زمینه‌های مورد نیاز خود بهره‌برداری کنید. با ارائه فرصت‌های استخدامی در سایت، شما می‌توانید به راحتی از جامعه دانشجویی و فارغ‌التحصیلان استفاده کنید و نیروی مناسب را برای سازمان خود جذب کنید.

به طور کلی، مرکز کاریابی تخصصی سجاد سعی دارد تا فرآیند استخدام و جذب نیروی متخصص را ساده‌تر و کارآمدتر نماید و به عنوان یک منبع اصلی برای کارجویان و کارفرمایان این امکان را فراهم کند تا به دنبال ایجاد اشتغال و توسعه پایدار کشور باشند.

با ما در ارتباط باشید