بيان مسأله و ضرورت اجرای همایش

در جهان امروزی، منابع انسان یکی از ابزارهای اصلی برای ایجاد تحول و بقای سازمان است. اما مدیریت منابع انسانی با چالش‌های متعددی مواجه است که نیاز به توانمندسازی کارکنان دارد. نسل Z که اکنون در سنین نوجوانی و جوانی خود به سر می‌برند، به روش‌های متعددی بر جامعه و محل کار تأثیر می‌گذارند. آن‌ها ممکن است با چالش‌های مشارکت تیمی در محل کار دست‌وپنجه نرم کنند. این نسل بسیار خلاق است و دوست دارد تا به دور از ملاحظات و قوانین محافظه کارانه، نظرات خود را بیان کنند. ارتباط آن‌ها با اینترنت و وسایل دیجیتالی بسیار قوی است، و آن‌ها از این طریق موارد مختلفی مثل کارآفرینی و آموزش و یادگیری را انجام می‌دهند.

از مزایای داشتن نیروی کار نسل Z بسیار زیاد است، این نسل نوآوری و خلاقیت را در تیم بالا می‌برد، به ایجاد پل بین نسل‌های مختلف کمک می‌کند، اغلب هنجارها و باورهایی که برای دیگران “عادی” است را به چالش می‌کشد، در میان اعضای تیم ارتباط و درک بهتر را تقویت می‌کند. از طرفی ویژگی­هایی همچون تقاضای خودمختاری بالا، رویکرد غیرمتعارف به کار این نسل، کاهش آستانه‌ی تحمل نیروی جوان و همچنین گرایش افراطی آن‌ها به ادامه تحصیل و مشاغل زود بازده اعم از مشاغل اینترنتی باعث ایجاد چالش‌­هایی در محیط کار گردیده است.

به دلیل وجود این مسائل و چالش­های ایجاد شده در محیط کار،  مرکز کاریابی و مشاوره شغلی دانشگاه سجاد با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی جهت به اشتراک گذاری و رفع مسائل و چالش­‌های حوزه منابع انسانی با نسل جدید، تصمیم به برگزاری همایشی با عنوان ” بررسی چالش­ها و راهکارهای توانمندسازی سرمایه انسانی” نموده است.